Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

    Szkoła Podstawowa Integracyjna

     im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Przedszkole

 

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

wolontariat

samorzad uczniowski

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

„O szkole dużo książek drukują, ale tylko dla dorosłych; wcale nie pisze się o szkole dla uczniów. To bardzo dziwne. Przecież uczeń tyle godzin spędza w szkole, tak wiele o niej myśli, tyle znajduje w niej radości i smutków” – te słowa Janusza Korczaka stały się mottem dzisiejszej uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie. Na widowni, oprócz uczniów, pracowników oraz rodziców, znaleźli się goście: Wiceburmistrz Polkowic - pan Wojciech Marciniak, dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury – pani Alicja Kamecka, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Justyna Janik.

Akademia, utrzymana w konwencji Gali Oscarowej, została przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pani Iwony Miller oraz pani Beaty Kidy. Wybrani przez dzieci nauczyciele i pracownicy szkoły zostali nominowani w kilkunastu kategoriach, m. in. Debiut Roku, Luzak Roku, Gorący Uśmiech, Modniś Roku, Sokole Oko, Super Nauczyciel itp. Zwycięzcy otrzymali statuetki i gromkie brawa. Salwy śmiechu wywołał również skecz w wykonaniu uczniów. Nie zabrakło podziękowań, życzeń i kwiatów.

Dyrektor szkoły, pani Justyna Wojciechowska, nawiązała w przemówieniu do tradycji szkoły, do roli, jaką pełnią w niej zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni. Na zakończenie złożyła życzenia wszystkim, dzięki którym ta szkoła ma swoją niepowtarzalną atmosferę: „Życzę Wam wytrwałości i siły, by w tym codziennym zabieganiu, chaosie zdarzeń, szumie informacji, świecie roszczeń, ogniu krytyki Wasze wartości i zasady pozostały niezmienne”.

Wspomnieniami z czasów szkolnych podzielił się Wiceburmistrz Polkowic, pan Wojciech Marciniak. Powitał znajdujących się na sali swoich dawnych uczniów, kolegów oraz nauczycieli i złożył życzenia całej społeczności szkolnej, przekazując na ręce pani dyrektor piękny bukiet. Ukoronowaniem uroczystości był słodki poczestunek- ciasto i tort, tradycyjnie ufundowany przez Radę Rodziców. Długo jeszcze nie milkł gwar rozmów, wspomnień, żartów i śmiechu.

 

 

W dniu 10.10.2019 r. uczniowie klasy ósmej wzięli udział w spotkaniu z Policjantkami Powiatowej Komendy w Polkowicach. Głównym celem zaproszonych gości była prezentacja ścieżki edukacyjno-zawodowej policjanta ze zwróceniem uwagi na cechy charakteru oraz sprawność fizyczną. Uczniowie otrzymali ulotki dotyczące warunków dostania się do policji, ale również adresy e-mailowe oraz numery telefonów z których można korzystać w razie problemów.

 

8.10.2019 r. w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego zorganizowano spotkanie z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach. Tematem przewodnim był rynek pracy, dokumenty aplikacyjne. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, które zdaniem uczniów ułatwi wybór właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej. 

 

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie Rights Reserved.