Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

    Szkoła Podstawowa Integracyjna

     im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Przedszkole

 

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

wolontariat

samorzad uczniowski

biblioteka

 

Logowanie

BIP

koo1

Oto kilka cech, które pomaga rozwijać muzyka:

Koncentracja - nauka gry na instrumencie, wzmacnia zdolności do koncentracji. Jest to umiejętność szczególnie przydatna w szkole. 

Koordynacja - granie na instrumentach poprawia koordynację ręka-oko. W ten sposób rozwijają się zdolności motoryczne dziecka. 

Relaksacja - muzyka wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie np. muzyka relaksacyjna obniża ciśnienie krwi, uspokaja serce. Gra na perkusji obniża napięcie psychofizyczne. 

Cierpliwość i wytrwałość - to cechy, które rozwijają się, gdy dziecko gra na instrumencie. Przydają się niejednokrotnie w życiu, także zawodowym, to dzięki nim jesteśmy w stanie osiągać cele mimo przeszkód. 

Pewność siebie- zachęcanie dziecka do gry, chwalenie za próby i postępy, uwaga osoby dorosłej jaką skupia dziecko na sobie - to wszystko sprawia, że poczucie własnej wartości u dziecka rośnie. Dzieci z mocnym poczuciem wartości siebie są szczęśliwe i odnoszą więcej sukcesów, potrafią także w życiu dorosłym nawiązywać zdrowe relacje.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie Rights Reserved.