Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

    Szkoła Podstawowa Integracyjna

     im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Przedszkole

 

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

wolontariat

samorzad uczniowski

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Uczniowie realizują zajęcia w ramach autorskiego projektu edukacyjnego pani Bernadetty Miziniak pt. "Bohaterowie historii Polski". W danym miesiącu dzieci poznają jedną postać historyczną, wyszukują o niej ciekawe informacje, a następnie przygotowują wystawę w świetlicy szkolnej dla całej społeczności uczniowskiej. Na przerwach uczniowie z innych klas z zainteresowaniem oglądają wystawę, a chętni mogą zawsze dołączyć się do zadań w projekcie.

Benia

Aurorski projekt wspierający rozwój zainteresowań uczniów przez poznanie różnych zawodów.

7 listopada 2018 r. klasa II w ramach projektu odwiedziła salon groomerski w Polkowicach. Uczniowie poznali nowy, coraz bardziej popularny zawód. Dowiedzieli się, że do psiego fryzjera przyprowadzamy zwierzęta, po to aby zadbać o ich włos, sierść i pazury, to takie małe SPA dla zwierząt. Obejrzeli wannę do kąpieli zwierząt, specjalny stół do strzyżenia i różne akcesoria do pielęgnacji psiego poszycia. Dzieci miały również okazję suszyć, czesać i trymować małego shih tzu i sznaucera olbrzyma. 

 groomer

Czytaj więcej: PROJEKT "POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH BLISKICH" 2018/2020

Projekt autorski pani Anny Skwiercz realizowany jest w Zerówce w ramach współpracy z nauczycielką języka angielskiego. Działania oparte są na zajęciach praktycznych, podczas których dzieci poznają różne składniki spożywcze ich charakterystyczny wygląd, zapach, właściwości. Uczą się ich nazw zarówno w języku polskim jak i angielskim. Poznają także czynności i podstawowe warunki higieny podczas przygotowania posiłków. Ponadto dowiadują się jaki zdrowotny wpływ mają poszczególne składniki na organizm ludzki i które składniki można ze sobą łączyć, a które nie. Dzieci również przyporządkowują ilustracje owoców i warzyw do organów człowieka, które nie tylko są podobne, ale również mają bardzo duży wpływ na ich prawidłowe funkcjonowanie. 

salatka owocowa

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie Rights Reserved.