Powrót na górę
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Uczniowie klas: Ia, Ib oraz Ic pod okiem wychowawców klas: p. Małgorzaty Nakoniecznej, p. Benadetty Miziniak, p. Magdaleny Buczek – Wołoszyn oraz przy współpracy szkolnego pedagoga p. Moniki Danielkiewicz realizowali wybrane tematy dotyczące bezpieczeństwa. Ciekawe materiały edukacyjne, filmy, karty pracy przygotowane przez organizatora projektu pozwoliły w interesujący sposób przeprowadzić wszystkie zajęcia.
Na podsumowanie projektu wszyscy uczniowie wzięli udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa. Każdy z uczniów klas I po powrocie do szkoły otrzyma indywidualny dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w wymienionych wcześniej obszarach. Potwierdzeniem uczestnictwa w programie jest również Certyfikat przyznany naszej szkole.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom klas I oraz wychowawcom za zaangażowanie podczas realizacji poszczególnych zajęć. Monika Danielkiewicz - pedagog
Autorkami projektu edukacyjnego sa panie: Anna Kulczyk, Beata Wojdak.
Zamierzeniem projektu jest rozwijanie kreatywności uczniów poprzez zapoznanie uczniów z fragmentami utworów i twórczością Stanisława Lema, rozwijaniem pasji z wykorzystaniem dziecięcej wyobraźni. Projekt ukazuje uczniom możliwości rozwoju ścieżki zawodowej oraz spędzanie czasu wolnego w tworczy i kreatywny sposób. To również doskonała okazja do wdrażania uczniów do projektowania.
"Świat za 100 lat, czyli ewolucja". Prace plastyczne Bruna ukazujące istoty, które mogą zamieszkiwać Ziemię w odległej przyszłości.
Czytaj więcej: PROJEKT EDUKACYJNY "FANTASTYCZNY ŚWIAT STANISŁAWA LEMA" 2020/2021
Autorkami innowacji pedagogicznej są panie: Anna Kulczyk i Halina Świerniak.
W innowacji "Spotkania z historią Polski" biorą udział uczniowie klas I-III. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Uczniowie poznają wybrane wydarzenia i postaci historyczne.
Czytaj więcej: INNOWACJA PEDAGOGICZNA "SPOTKANIA Z HISTORIĄ POLSKI" 2020/2021
Autorkami projektu są panie: Anna Kulczyk i Bernadetta Miziniak.
Projekt będzie realizowany w świetlicy szkolnej oraz w bibliotece z uczniami po zajęciach lekcyjnych. Głównym zamierzeniem jest zapoznanie uczniów z ginącymi zawodami w Polsce, które wracają na rynek pracy i wykonuje je niewielka grupa ludzi. Uczestnicy projektu zapoznają sie z terminami związanymi z zawodoznastwem, a także będą rozwijać swoje umiejętności, które zwiększą ich szanse na rynku pracy. Ciekawym zadaniem będzie prezentacja ścieżki zawodowej różnych osób.