Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

    im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Aktywna tablica

Przedszkole

Rewalidacja 

DoradztwoZawodowe

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

WolontariatSamorzad

biblioteka

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

Projekt edukacyjny kierowany do uczniów naszej szkoły, a jego głównym zamierzeniem jest przybliżenie uczniom wiadomości o św. Sebastianie- patronie Polkowic oraz historii naszego miasta. Autorami projektu są: Anna Kulczyk, Krzysztof Augustyniak.

DZUMA W EUROPIE

SEBASTIAN I POLKOWICE

22 września klasy ósme były na wycieczce w Muzeum Miedzi w Legnicy. Uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali ciekawych opowieści o badaniach geologicznych w poszukiwaniu minerałów miedzi z całego świata, o obróbce rudy miedzi oraz o tym, do czego służy nam miedź we współczesnym świecie. Uczniowie oglądali zbiory związane z wydobyciem, przeróbką i zastosowaniem miedzi, zabytki techniki z zakresu górnictwa i hutnictwa miedzi, dawne i współczesne rzeźby z brązu, wyroby artystyczne w miedzi i jej stopów, a także dawne i współczesne miedzioryty. Na zakończenie uczniowie obejrzeli instruktażowy film, o tym jak czasochłonna i precyzyjna jest obróbka miedzi podczas wykonania rękodzieła. Uczniów oprowadzał twórca wystawy dr Tomasz Stolarczyk.

Wycieczka do Muzeum Miedzi odbyła się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

muzeum miedzi

Czytaj więcej: WITOLD ZGLENICKI POLSKI FILANTROP, GEOLOG, ODKRYWCA  2021

puchatek

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Uczniowie klas: Ia, Ib oraz Ic pod okiem wychowawców klas: p. Małgorzaty Nakoniecznej, p. Benadetty Miziniak, p. Magdaleny Buczek – Wołoszyn oraz przy współpracy szkolnego pedagoga p. Moniki Danielkiewicz realizowali wybrane tematy dotyczące bezpieczeństwa. Ciekawe materiały edukacyjne, filmy, karty pracy przygotowane przez organizatora projektu pozwoliły w interesujący sposób przeprowadzić wszystkie zajęcia.

Na podsumowanie projektu wszyscy uczniowie wzięli udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa. Każdy z uczniów klas I po powrocie do szkoły otrzyma indywidualny dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w wymienionych wcześniej obszarach. Potwierdzeniem uczestnictwa w programie jest również Certyfikat przyznany naszej szkole.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom klas I oraz wychowawcom za zaangażowanie podczas realizacji poszczególnych zajęć. Monika Danielkiewicz - pedagog

Puchatek 2021

Puchatek Gosia

 

Autorkami projektu edukacyjnego sa panie: Anna Kulczyk, Beata Wojdak.

Zamierzeniem projektu jest rozwijanie kreatywności uczniów poprzez zapoznanie uczniów z fragmentami utworów i twórczością Stanisława Lema, rozwijaniem pasji z wykorzystaniem dziecięcej wyobraźni. Projekt ukazuje uczniom możliwości rozwoju ścieżki zawodowej oraz spędzanie czasu wolnego w tworczy i kreatywny sposób. To również doskonała okazja do wdrażania uczniów do projektowania.

 "Świat za 100 lat, czyli ewolucja". Prace plastyczne Bruna ukazujące istoty, które mogą zamieszkiwać Ziemię w odległej przyszłości. 

Bruno

Czytaj więcej: PROJEKT EDUKACYJNY "FANTASTYCZNY ŚWIAT STANISŁAWA LEMA" 2020/2021

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie Rights Reserved.