Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

    im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Aktywna tablica

Przedszkole

Rewalidacja 

DoradztwoZawodowe

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

WolontariatSamorzad

biblioteka

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

6 października uczniowie klas siódmych byli na wycieczce edukacyjnej w Muzeum Miedzi w Legnicy.

Wycieczka do Muzeum Miedzi odbyła się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

Muzeum Miedzi 7

13 października Uczniowie klasy IIa brali udział w zajęciach z profilaktyki cukrzycy. O tym jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna drugoklasistom opowiadała pani Ada, szkolna pielęgniarka. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny "Gorzka prawda o cukrze". Po prelekcji dzieci dyskutowały z nauczycielkami i pielęgniarką, o tym w jaki sposób można umilić sobie życie ograniczając słodycze. Pani pielęgniarka mówiła dzieciom również o tym, jak ważne i możliwe jest leczenie cukrzycy we współczesnym świecie, w przeciwieństwie do czasów, w których żył Witold Zglenicki- postać historyczna z projektu, który jest realizowany w szkole.

Zajęcia z profilaktyki cukrzycy odbyły się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

profilaktyka cukrzycy

 

18 października- warsztaty dla uczniów klasy czwartej.

Kim będę w przyszłości? Czym będę się kierować w wyborze zawodu? Jakie cechy charakteru pomogą mi w wyborze zawodu? Na takie pytania odpowiadali sobie uczniowie klasy czwartej, wykazując się kreatywnością podczas wykonywania pracy graficznej.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

warsztaty przedsiebiorczosci

21 października klasy uczniowie z klas siódmych i ósmych w dwóch grupach brali udział w spotkaniu z panią Joanną Kurt dietetyczką, trenerką i motywatorką. Pani Asia rozmawiała z młodzieżą o zdrowym stylu życia, zdrowym odżywianiu oraz o profilaktyce cukrzycy- chorobie cywilizacyjnej XXI w. Uczniowie obejrzeli również film edukacyjny dotyczący odżywiania. Spotkanie odbyło się w nawiązaniu do postaci Witolda Zglenickiego, który chorował na cukrzycę, która w XIX w. była chorobą nieuleczalną.

Dziękujemy za profesjonalną wiedzę i zangażowanie w edukowanie młodzieży. 

Spotkania z dietetyczką odbyły się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

Asia Kurt22 października- warsztaty dietetyczne.

Promujemy w naszej szkole zdrowe nawyki żywieniowe w ramach profilaktyki cukrzycy- choroby cywilizacyjnej XXI w. Podczas organizacji zajęć korzystaliśmy z profesjonalnej wiedzy pielęgniarki szkolnej pani Ady oraz dietetyczki pani Asi. 

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

zdrowa zywnosc klasa II

 

26 października uczniowie ze starszych klas brali udział w lekcjach historii poświęconych Witoldowi Zglenickiemu- postaci historycznej z projektu. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji od nauczyciela historii pana Krzysztofa Augustyniaka, wysłuchali słuchowiska i obejrzeli film o Witoldzie Zglenickim. Zdobyte wiadomości z pewnością przydadzą się w konkursie wiedzy o tym wybitnym Polaku.

Lekcje zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

lekcje historii

 

27 października uczniowie klasy czwartej brali udział w doświadczeniach, podczas których badali ph wody, twardość wody oraz zawartość azotu i węgla w próbkach.

Zestawy do doświadczeń szkoła zakupiła w ramach realizacji projektu  „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

badanie wody

28 października uczniowie klasy ósmej podczas lekcji chemii omawiali kwestie wydobycia ropy naftowej, zasługi i zaangżowanie Witolda Zglenickiego polskiego geologa. W czasie zajęć omawiano również produkty pozyskiwane z ropy naftowej podczas destylacji. Uczniowie korzystali z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

chemia ropa

28 października w kolejnych zajęciach badania próbek wody brali udział uczniowie klasy IIIb. Trzecioklasiści badali wodę alkaiczną, kwaśną, deszczówkę oraz wodę z kranu. Zestawy do doświadczeń szkoła zakupiła w ramach realizacji projektu  „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

woda 3b

 

3 listopada - Konkurs recytatorski z poezji Marii Konopnickiej odbył się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

Maria Konopnicka korzystała z funduszu przeznaczonego na rozwój kultury polskiej, który ufundował Witold Zglenicki.

konkurs recyt Maria

 

4 listopada- Konkurs wiedzy o Witoldzie Zglenickim odbył się w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie "Dzieci Kapitana Nemo"- 2021. 

konkurs o zglenickim

W konkursie wiedzy o Witoldzie Zglenickim zwyciężyli: 

I miejsce- Daria Demianowska

II miejsce- Michał Chorościn

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs wiedzy odbył się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

wyniki NEMO

 

16 grudnia- uczniowie konstruowali maszyny do wydobywania surowców naturalnych. Młodzi konstrukturzy podzielili się na grupy budując podzespoły maszyny. 

 

Dzięki dofinansowaniu BGK szkoła zakupiła 4 zestawy klocków lego (maszyny górnicze) sterowanych przez aplikację, którą można pobrać na smartfona.

lego maszyny11 stycznia uczniowie grali w grę terenową z wykorzystaniem nowych technologii. Tematem przewodnim była ziemia oraz zawód geologa. Gra odbyła się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

gra terenowa 

 

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie Rights Reserved.