Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

    im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Aktywna tablica

Przedszkole

Rewalidacja 

DoradztwoZawodowe

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

WolontariatSamorzad

biblioteka

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

 

A oto doświadczenie, które możesz zrobić sam:

Dowolna ilość ziemniaków (minimum 4 sztuki), tyle samo gwoździ miedzianych i ocynkowanych. Gwoździe (miedziany z ocynkowanym) połączyć za pomocą gumki recepturki, a następnie szerogowo z ziemniakami. Obwód zamknąć za pomocą drucików połączonych z żarówką ledową zakończonych krokodylkami. Wypróbuj czy inne warzywa i owoce wytwarzają prąd.

Ania1

 

 

Kolejny tydzień mija. Młodzi badacze tym razem poznają tajemnice związane z jajem. W jaki sposób można włożyć całe jajko do butelki? Jak to się dzieje, że jajko podskakuje? Jak robi się wydmuszki? 

Ania j

 

Tym razem bawiliśmy się w kolory. Były tańczące kolory w mleku, rozdmuchane kolory. Poznaliśmy stał stały i ciekły. Robiliśmy kisiel i gniotki. 

kolory

 

Do udziału w doświadczeniach zaprosiliśmy uczniów z klasy II. To było dla nich fajne doświadczenie, co można zrobić z jajem. Każdy mógł spróbować swoich sił w zrobieniu wydmuszki. Podczas zajęć jajka skakały, chowały się same do butelki i wiele innych ciekawych pomysłów można było sie nauczyć.

badacz

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie Rights Reserved.