Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

    Szkoła Podstawowa Integracyjna

     im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Przedszkole

 

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

wolontariat

samorzad uczniowski

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

Nasi wolontariusze w ramach ogólnopolskiej akcji „Żonkile” rozdawali mieszkańcom Polkowic własnoręcznie wykonane żółte kwiaty upamiętniając w ten sposób 76 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, które trwało od 19 kwietnia do 16 maja 1943 roku. W akcji wspierali ich : pan Wojciech Marciniak wiceburmistrz Gminy Polkowice, pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach oraz mieszkańcy Polkowic. Uczniowie klasy siódmej obejrzeli również film "Nie było żądnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943".

Dlaczego żonkile?

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

akcja zonkil

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie Rights Reserved.