Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

    im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Aktywna tablica

Przedszkole

Rewalidacja 

DoradztwoZawodowe

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

WolontariatSamorzad

biblioteka

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

 Na początek- rozruszaj się. Przypomnij sobie „Gimnastykę” jedną z piosenek na rozgrzewkę. Śpiewaj sam lub włącz tutaj.

 

„Grające butelki”- do kolejnego zadania będzie potrzebne kilka materiałów: 

3 plastikowe butelki jednakowej wielkości, lejek, ryż, mąka, sól, groch i makaron. Czynności wykonuj na kuchennym stole. Wsypuj poprzez lejek (trzymane przez drugą osobę) do butelek produkty sypkie. Do pierwszej- sól, do drugiej- mąkę, do trzeciej- ryż (do ¼ wysokości butelki). Odłóż lejek i paluszkami wrzucaj do butelek makaron i groch. Butelki napełnij do połowy i mocno zakręć. Zagraj na każdym instrumencie, który gra najgłośniej a który najciszej? Ułóż je w szeregu w zależności od intensywności wydawanego dźwięku. Zaproś do zabawy wszystkich członków rodziny, wspólnie muzykujcie tworząc butelkowy akompaniament do dowolnej, wszystkim znanej piosenki.

 „Która butelka gra?”- czas na zagadki. Pamiętasz jak grają stworzone przez Ciebie butelki? Przypomnij sobie jeszcze raz- zagraj na każdej i postaraj się zapamiętać dźwięki, jakie wydaja poszczególne produkty. Ustawcie parawan (np. koc) i druga osoba zaczyna grać na instrumentach, a Ty rozpoznajesz na jakiej butelce ona gra. Gra może być na punkty- każda poprawna odpowiedź oznacza jeden punkt. Zamieńcie się rolami- teraz Ty grasz a druga osoba odpowiada.

 Twój słuch już jest przygotowany na wycieczkę na wiosenną łąkę, usłyszysz każdego jej mieszkańca. Zanim wyjdziesz narysuj jeszcze bez odrywania ręki (zacznij od kropek) ślimaczka i motylki oraz dorysuj tło.

 

                                                                                                   Baw się dobrze:)

                                                                                             Pozdrawiam

                                                                                          p. Magda

 

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie Rights Reserved.