Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

    im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Przedszkole

Rewalidacja 

DoradztwoZawodowe

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

WolontariatSamorzad

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

"Zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno-społeczne"

 Drodzy Uczniowie,

ostatnio uczyliśmy się o emocjach i uczuciach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Zapewne tym, co odczuwacie w ostatnim czasie jest tęsknota. Tęsknimy za kolegami, koleżankami, nauczycielami, szkołą i wspólnym spędzaniem czasu.

Tęsknota to braku czegoś lub kogoś istotnego dla danej osoby. Często pojawia się odczuwanie niepokoju, smutku, zamyślenia. Im bardziej odczuwany jest brak kogoś/czegoś, tym bardziej wzmaga się czasem nawet cierpienie. Powodami uczucia tęsknoty mogą być brak wszelkiego kontaktu z bliskimi lub ograniczenie kontaktu z nimi, spowodowane obiektywną sytuacją losową, czyli dokładnie to, czego doświadczamy obecnie.

Zadanie dla Ciebie: Zastanów się za kim tęsknisz najbardziej? Dlaczego? Napisz do tej osoby sms, e-mail lub nagraj wiadomość video i opowiedz czego najbardziej Ci brakuje, kiedy się z tą osobą nie widujesz. Za czym tęsknisz najbardziej?

Przeczytają dołączoną bajkę terapeutyczną mówiącą o tęsknocie.

Chętnie dowiem się jakie są Twoje wrażenia po przeczytaniu bajki. Możesz mi o tym napisać na e-dzienniku lub na maila:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tesknota
  Aby przeczytać bajkę kliknij w obrazek!
źródło grafiki: Internet
 

 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie Rights Reserved.