Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

    Szkoła Podstawowa Integracyjna

     im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Przedszkole

 

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

wolontariat

samorzad uczniowski

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

„Nasza Mała Biblioteka” to projekt kulturalno-edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także rodzicami. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach w Słowenii.

Do udziału w drugiej edycji projektu zostały zaproszone oficyny: Paike ja Pilv z Estonii, Liels un mazs z Łotwy oraz ponownie Agencja Edytorska EZOP z Polski.

W projekcie uczestniczy Polska, Słowenia, Estonia oraz Łotwa.

Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że czytanie książek to wspaniała przygoda, która z nudą ma niewiele wspólnego. Chcielibyśmy także, by młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać się z twórcami książek, a także odkryć kulturę krajów, z których pochodzą publikacje.

Aby te cele osiągnąć, w Polsce, Słowenii, Estonii i Łotwie ukazało się sześć wartościowych pod względem literackim, ilustracyjnym i edytorskim książek. Na ich podstawie zostały opracowane „Łamigłówki Literackie”, które poprzez niebanalne zadania rozwijające kreatywność takie jak rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne, przybliżą dzieciom fabułę książek i ich bohaterów oraz przedstawią różne ciekawostki dotyczące czterech europejskich partnerów.

Oprócz pięknych książek i materiałów edukacyjnych „Nasza Mała Biblioteka" to również konkursy, zabawy, spotkania autorskie i warsztaty zorganizowane dla uczestników projektu.

Projekt realizowany jest w ramach unijnego programu Kreatywna Europa Kultura.

Patron medialny: Qlturka.pl

Przyjaciele projektu: Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI

Partnerzy: KUD Sodobnost International, Paike ja Pilv, Liels un mazs.

europka

 

maabiblioteka

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie Rights Reserved.