Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

    Szkoła Podstawowa Integracyjna

     im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Przedszkole

 

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

wolontariat

samorzad uczniowski

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

"Wszyscy równi, każdy inny" to hasło tegorocznych uroczystości obchodzonych w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościa Intelektualną. Klasa II b wystąpiła przed liczną publicznością w przedstawieniu Brzydkie Kaczątko. Treść baśni zapewne wszyscy znają, ale jakże zdumiewające jest to, że oddaje specyfikę ralacji wobec osób niepełnosprawnych. Na szczęście bajka dobrze się kończy, a dzieci z dysfunkcjami, które uczą się w naszej szkole dobrze się czują wśród swoich kolegów. 

Szkoła nasza zapewnia takim dzieciom szeroki wachlarz zajęć. Każdy nauczyciel nie tylko posiada odpowiednie kwalifikacje do pracy, ale też ciągle się doszkala, wyszukując nowe metody pracy. To nieustanny proces kształcenia, który jest modyfikowany do potrzeb dziecka. To wiele konsultacji i wspołpracy z rodzicami i opiekunami.

Z radością także śledzimy losy naszych absolwentów i cieszymy się z ich funkcjonowania i sukscesów w życiu dorosłym.

Dziś oprócz pięknego przedstawienia obejrzeliśmy wzruszający i pouczający film, w jaki sposób ludzie odbierają osoby niepełnosprawne i czego można się od takich osób nauczyć. Na zakończenie uroczystości odbyła się debata, w której wzięli udział: pan Wiesław Wabik Burmistrz Polkowic wraz ze swoim zastępcą panią Renatą Dembek, pani Anna Mikołajun z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, pani Jolanta Mielczarek pełnomocnik burmistrza ds. osób niepełnosprawnych, pani Agnieszka Kaniewska kierownik warsztatów Terapii Zajęciowej, pani Małgorzata Dubrowska prezes Polkowickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "Radosne Serce", ksiądz prałat Jarosław Święcicki, pan Artur Gałuszka przedstawiciel Straży Miejskiej, nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych, absolwenci wraz z rodzicami. Poruszono na tej debacie wiele waznych kwestii dotyczących osób niepełnosprawnych jak i również wiele spraw, które wpłyną na polepszenie jakości życia i funkcjonowania takich osób nie tylko w naszej szkole, ale i w naszej gminie.

 

kaczkaAby obejrzeć więcej zdjęć, kliknij TUTAJ

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie Rights Reserved.