Powrót na górę
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi
W ramach pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie proponuje się następujące zajęcia:
1. Zajęcia zorganizowane przez nauczyciela przyrody ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie
2. Udostępnienie pracowni przyrodniczej nauczycielom z Polkowic (istnieje możliwość wcześniejszych konsultacji z nauczycielem z Jędrzychowa)
INFORMACJA DOTYCZĄCA REALIZACJI PROJEKTU
„PRACOWNIA PRZYRODNICZA W KAŻDEJ GMINIE”
zrealizowanego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007-2013- Priorytet 7
Rozbudowa i modernizacja infrastruktury placówek edukacyjnych,
Działnie 7.2 Rozwój infrastrukturyplacówek edukacyjnych
Wyniki diagnoz edukacyjnych wskazują na braki w wykorzystaniu przez polskich uczniów wiedzy w praktyce, twórczego rozwiązywania problemów i zadań matematycznych. Do poprawy jakości kształcenia i wychowania w wymienionych zakresach, potrzebne są odpowiednie zasoby edukacyjne, przygotowana kadra i wsparcie przy opracowaniu i wdrażaniu programów rozwojowych. Odpowiedzią na te potrzeby są opracowane na Dolnym Śląsku komplementarne projekty tworzące rozwiązanie systemowe zamykające się w triadzie:zasoby, kadra, program.
Szkoła Podstawowa Integracyjna im. "Twórców Polskiej Miedzi” w Jędrzychowie 1 III 2010 r przystąpiła do realizacji projektu „Pracownia Przyrodnicza w każej gminie - nowoczesne wyposażenie umożliwiające uczniom prowadzenie i obserwacje eksperymentów z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych”. Projekt ten jest komplementarny z projektem „Dolnośląska Szkoła Liderem Projakościowych Zmian w Polskim Systemie Edukacji”.
Projekt sfinasowano: ze środków pochodzących z Unii Europejskiej - pomoce dydaktyczne o wartości 79 899 zł oraz ze środków gminy Polkowice: remont klasy 26 393 zł 83 gr, wyposażenie w nowe meble 11 167zł 88 gr.
Celem projektu jest wyposażenie 120 szkół w nowoczesne pracownie do realizacji treści programowych bloku przedmiotowego "przyroda" w klasach IV-VI z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, a zwłaszcza eksperymentu uczniowskiego i stworzenie na ich bazie pracowni dydaktyczno-metodycznych wspierających zarówno warsztat pracy ucznia jak i nauczyciela.
W naszej szkole w pracowni przyrodniczej nauczycielki Beata Kida i Grażyna Szczotka przeprowadziły zajęcia otwarte dla uczniów szkół z Polkowic.
Nauczyciele