Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

    im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Aktywna tablica

Przedszkole

Rewalidacja 

DoradztwoZawodowe

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

WolontariatSamorzad

biblioteka

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

 

W ramach pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie proponuje się następujące zajęcia:

1. Zajęcia zorganizowane przez nauczyciela przyrody ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie

 

2. Udostępnienie pracowni przyrodniczej nauczycielom z Polkowic (istnieje możliwość wcześniejszych konsultacji z nauczycielem z Jędrzychowa)

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA REALIZACJI PROJEKTU

 

„PRACOWNIA PRZYRODNICZA W KAŻDEJ GMINIE” 
zrealizowanego w ramach 
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007-2013- Priorytet 7
Rozbudowa i modernizacja infrastruktury placówek edukacyjnych, 
Działnie 7.2 Rozwój infrastrukturyplacówek edukacyjnych

 

Wyniki diagnoz edukacyjnych wskazują na braki w wykorzystaniu przez polskich uczniów wiedzy w praktyce, twórczego rozwiązywania problemów i zadań matematycznych. Do poprawy jakości kształcenia i wychowania w wymienionych zakresach, potrzebne są odpowiednie zasoby edukacyjne, przygotowana kadra i wsparcie przy opracowaniu i wdrażaniu programów rozwojowych. Odpowiedzią na te potrzeby są opracowane na Dolnym Śląsku komplementarne projekty tworzące rozwiązanie systemowe zamykające się w triadzie:zasoby, kadra, program.

Szkoła Podstawowa Integracyjna im. "Twórców Polskiej Miedzi” w Jędrzychowie 1 III 2010 r przystąpiła do realizacji projektu „Pracownia Przyrodnicza w każej gminie - nowoczesne wyposażenie umożliwiające uczniom prowadzenie i obserwacje eksperymentów z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych”. Projekt ten jest komplementarny z projektem „Dolnośląska Szkoła Liderem Projakościowych Zmian w Polskim Systemie Edukacji”.

Projekt sfinasowano: ze środków pochodzących z Unii Europejskiej - pomoce dydaktyczne o wartości 79 899 zł oraz ze środków gminy Polkowice: remont klasy 26 393 zł 83 gr, wyposażenie w nowe meble 11 167zł 88 gr. 

Celem projektu jest wyposażenie 120 szkół w nowoczesne pracownie do realizacji treści programowych bloku przedmiotowego "przyroda" w klasach IV-VI z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, a zwłaszcza eksperymentu uczniowskiego i stworzenie na ich bazie pracowni dydaktyczno-metodycznych wspierających zarówno warsztat pracy ucznia jak i nauczyciela. 

W naszej szkole  w pracowni przyrodniczej nauczycielki Beata Kida i Grażyna Szczotka przeprowadziły zajęcia otwarte dla uczniów szkół z Polkowic.

 

Nauczyciele

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie Rights Reserved.