Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

    im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Aktywna tablica

Przedszkole

Rewalidacja 

DoradztwoZawodowe

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

WolontariatSamorzad

biblioteka

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

Celebruj z nami Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Światowy Dzień świadomości Autyzmu przypada na 2 kwietnia. W tym roku to sobota, dlatego w szkole przyłączymy się do akcji w poniedziałek 4.04.2022.
To ważne, żebyśmy w tym dniu pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech poczują się wyjątkowo, wiedząc, że niebieskie akcenty w ubraniu są specjalnie dla nich.

Każdy może wyrazić swoją solidarność: dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie, ponadto przed szkołą będzie wystawiona sztaluga z płótnem, na którym możemy odbić swój kciuk, niebieską farbą. Dając swój wyraz solidarności z osobami z autyzmem. Sztaluga będzie ozdobiona niebieskimi balonami, nie da się jej nie zauważyć ;) Nie bądź obojętny! Gorąco zapraszamy, włączcie się!

 Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.


                                                                                            Agnieszka Gadulska i Magda Buczek-Wołoszyn

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie Rights Reserved.