Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


          Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi

    im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Aktywna tablica

Przedszkole

Rewalidacja 

DoradztwoZawodowe

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

WolontariatSamorzad

biblioteka

biblioteka

 

Logowanie

BIP

Polkowice

Logo Polkowic

22 września klasy ósme były na wycieczce w Muzeum Miedzi w Legnicy. Uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali ciekawych opowieści o badaniach geologicznych w poszukiwaniu minerałów miedzi z całego świata, o obróbce rudy miedzi oraz o tym, do czego służy nam miedź we współczesnym świecie. Uczniowie oglądali zbiory związane z wydobyciem, przeróbką i zastosowaniem miedzi, zabytki techniki z zakresu górnictwa i hutnictwa miedzi, dawne i współczesne rzeźby z brązu, wyroby artystyczne w miedzi i jej stopów, a także dawne i współczesne miedzioryty. Na zakończenie uczniowie obejrzeli instruktażowy film, o tym jak czasochłonna i precyzyjna jest obróbka miedzi podczas wykonania rękodzieła. Uczniów oprowadzał twórca wystawy dr Tomasz Stolarczyk.

Wycieczka do Muzeum Miedzi odbyła się w ramach realizacji projektu „Witold Zglenicki polski filantrop, geolog, odkrywca. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo”- 2021.

muzeum miedzi

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie Rights Reserved.