Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

    Szkoła Podstawowa Integracyjna

     im. "Twórców Polskiej Miedzi" w Jędrzychowie

O Szkole

Przedszkole

 

projekty edukacyjne

swietlica szkolna

wolontariat

samorzad uczniowski

biblioteka

 

Logowanie

BIP

WIZJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ INTEGRACYJNEJ

im. „TWÓRCÓW POLSKIEJ MIEDZI „

w JĘDRZYCHOWIE

Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie jest bezpiecznym, sprzyjającym dziecku. Społeczność szkolna jest nie tylko instytucją, ale  także  wspólnota nauczycieli , uczniów, rodziców i pracowników .  Szkoła naucza postępowania w poszanowaniu praw człowieka, uwrażliwia na potrzeby innych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

Nauka  i praca odbywa się w  atmosferze życzliwości i wzajemnego zrozumienia. Szkoła dąży  do tego, aby  jej działania wychowawcze były spójne z wychowaniem domowym. Szkoła współdziała z lokalnym środowiskiem : Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Sobinie, Parafią Św .Michała w Sobinie, Parafią Św .Bartłomieja w Jędrzychowie, Ośrodkiem Pomocy Społecznej , Aquaparkiem  Polkowice- Regionalnym Centrum Rekreacyjno- Rehabilitacyjne SA, Strażą Miejską w Polkowicach oraz szkołami podstawowymi gimnazjami  z okolicznych  miejscowości.

Szkoła nasza nie skupia się tylko na dostarczaniu gotowej wiedzy lecz uczy zdobywania jej, rozbudza indywidualne zainteresowania uczniów. Absolwenci tej szkoły będą osobami przedsiębiorczymi i aktywnymi w życiu społecznym. Znali będą zasady działania demokratycznego państwa, korzystać będą ze  swoich przywilejów jako osoby pełnoletnie. Ponadto jako dorośli będą otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Naczelnym celem pracy edukacyjnym szkoły jest rozpoznawanie indywidualnych predyspozycji i wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów tak, aby rozwijając sprawności intelektualne, talenty  i  umiejętności tak, aby byli oni przygotowani do pracy i życia w społeczeństwie.

Funkcjonujemy w oparciu o nowatorskie metody  nauczania, kładąc nacisk na edukację językową, informatyczną, matematyczno-przyrodniczą, prozdrowotną,  regionalną,  narodową i  europejską ucznia.

Szkoła dąży do rozbudowania zainteresowań i uzdolnień uczniów, uczy przejmowania odpowiedzialności za własne życie i dalszy rozwój osobowy, w  tym także kolejne etapy edukacyjne.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie Rights Reserved.